maintopمعرفي واحد بين الملل

واحد بین الملل دانشگاه شیراز در بهمن ماه 1383 شروع به كار نمود. در ابتدا این واحد تنها با 3 كلاس و 7 استاد  راه اندازی شد و در طی 10 سال تعداد كل دانشجویان به حدود1700 نفر رسیده است. اين واحد جهت سال 93 در  80 رشته- گرایش  مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرید .

هدف از راه اندازی واحد بین الملل
دانشگاه شیراز به علت تعداد زیاد متقاضیان ورود به دانشگاه ها، عده زیادی از علاقمندان به تحصیل در دانشگاه در مقاطع كارشناسی و تحصیلات تكمیلی پشت در های كنكور جا می مانند. در بسیاری از موارد این افراد با صرف مخارج گزاف روانه كشور های خارجی می گردند وسرمایه زیادی از كشور خارج نموده و موجبات نگرانی خانواده ها را نیز فراهم می آورند. بدین جهت دانشگاه شیراز در صدد بر آمد تا با تاسیس یك واحد بین المللی امكان تحصیل در داخل كشور و دانشگاه معتبری چون دانشگاه شیراز برای این افراد فراهم آید.

 اساتید واحد بین الملل
تمامی اساتیدی كه در این واحد مشغول به تدریس می باشند، از اساتید دانشگاه شیراز هستند. در موارد معدودی نیز از اساتید دانشگاه های معتبر كشور  به صورت پروازی استفاده شده است.

امکانات رفاهی

  
1- اسكان دانشجويان دختر

مجتمع فرزانگان داراي 18 واحد آپارتماني 2 خوابه با عنوان خوابگاه خودكفا جهت اسكان حدود 70 نفراز دانشجويان دختر در اختيار واحد بين الملل مي باشد.


 

 

 

 

اسكان برادران دانشجو

 در خصوص اسكان برادران دانشجو خوابگاه پيش بيني نشده است. 

  
2- غذا:

دانشجويان مي توانند از غذاخوريهاي دانشگاه شيراز بهرمند شوند.

 3- بيمه خدمات درماني

دانشجوياني كه فاقد دفترچه بيمه خدمات درماني يا تأمين اجتماعي هستند، مي توانند از طريق دفاتر نمايندگي بيمه خدمات درماني با ارائه كارت دانشجويي و پرداخت حق عضويت از خدمات بيمه بهرمند شوند.

4- بيمه حوادث

تمامي دانشجويان در تمام دوران تحصيل تحت پوشش بيمه حوادث هستند.

 

5- امكانات رفاهي دانشگاه شيراز

دانشجويان واحد بين الملل مي توانند از امكانات علمي، تفريحي و ورزشي دانشگاه شيراز مانند كتابخانه هاي تخصصي، تربيت بدني، استخر سرپوشيده و .. بهرمند شوند.

 

پيشرفت هاي واحد بین الملل

  واحد بين الملل دانشگاه شيراز درعمر كوتاه خود توانسته است رشته هاي كارشناسي ارشد را به بيش از 80 رشته- گرايش برساند و در سال 1390 مقطع دكتري اين واحد راه اندازي گرديد. در سال 1391 رشته هاي اين مقطع به 26 رشته- گرايش افزايش يافت. شعبه دبي واحد بين الملل در سال 1390 در كشور امارات راه اندازي گرديد. از موفقيت هاي ديگر اين واحد، جذب تعدادی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در كشورهای دیگر مي باشد كه اين عامل مانع از خروج سرمایه های مادی و معنوی كشور خواهد شد.
 اولین گروه فارغ التحصیلان واحد بین الملل در شهریور ماه 86 از رساله خود دفاع نموده و روانه بازار كار یا ادامه تحصیل شدند. به تدریج تعداد افرادی كه به تحصیل در واحد بین الملل علاقه نشان داده اند زیاد شده و در تمام ایام سال باید جوابگوی تماسهای تلفنی و حضوری در این رابطه باشیم. نواقصی در كار بوده است و موانعی نیز بر سر راه، اما برآیند كلی نشانگر موفقیت این واحد در نیل به اهداف خود بوده است.

این واحد مجوز برگزاری تمام رشته های مصوب دانشگاه را دارا می باشد كه تدریجاً در آنها دانشجو می پذیرد و كیفیت تحصیل در واحد بین الملل هم تراز با سایر دانشجویان دانشگاه شیراز می باشد.

  پذیرش در واحد بین الملل

  پذیرش در واحد بین الملل در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري از دو طريق آزاد(گزينش داخلي دانشگاه شيراز) و كنكور سراسري انجام می شود. داوطلبین از طریق اطلاعیه های پذیرش این واحد که در رسانه های گروهی ، درج در روزنامه های کثیرالنتشار از قبیل پیک سنجش و خبرجنوب اعلام می گردد، مطلع می شوند و با مراجعه به سایت اینترنتی این دانشگاه  suid.shirazu.ac.ir اطلاعات مربوط به دانشگاه و نحوه ثبت نام را دریافت می نمایند. این افراد از طریق فرم ثبت نام آن لاین موجود در سایت ثبت نام نموده و مدارک مربوطه را اسکن و به پیوست فرم ثبت نام آن لاین ارسال می نمایند.

داوطلبین می توانند بر اساس نام كاربري و رمز عبوري كه سيستم به صورت خودكار در اختيار آنان قرار مي دهد مراحل ثبت نام خود را ببينند. در مقطع كارشناسی ارشد، هر گروه علمی، مدارك داوطلبان آن رشته را بررسی كرده و در صورت نیاز افراد را برای مصاحبه علمی دعوت می نمایند. در برخي از رشته ها علاوه بر مصاحبه علمي، آزمون كتبي نيز خواهد داشت. پذيرش در مقطع دكتري از طریق کنکور سراسری می باشد و در صورت نیاز به تکمیل ظرفیت پذیرش از طریق شیوه نامه اختصاصی پذیرش دانشجو انجام خواهد شد. اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید تحصیلات تكمیلی دانشگاه به این واحد اعلام می گردد تا به اطلاع داوطلبان رسانده شود.
پس از اعلام نتايج از طريق سايت واحد بين الملل داوطلبان پذيرفته شده مقطع كارشناسي ارشد مي بايست مبلغی که جهت علي الحساب شهريه ترم اول(ثابت و واحد هاي درسي) و همچنين در مقطع دكتري مبالغي كه جهت هر رشته درج مي گرددواريز نموده و فيش آنرا فاكس نمايند تا اين واحد جهت پذيرفته شدگان كه فيش دريافت مي نمايند شماره دانشجويي اختصاص دهد. شايان ذكر است كه اين مبلغ واريزي به منزله تصميم قطعي داوطلب پذيرفته شده جهت ادامه تحصيل مي باشد و شهريه واريزي برگشت داده نخواهد شد.

اين واحد جهت تعهدات مالي خود روز ثبت نام از دانشجو سفته دريافت مي نمايد.

  مدرک واحد بین الملل  
مدرك واحد بین المللی دانشگاه، از طرف دانشگاه شیراز صادر گردیده و همان مدرك معمول دانشگاه می باشدبا اين تفاوت كه در قسمت دانشكده عنوان دانشكده پرديس ذكر مي گردد. ضوابط و شرايط تحصيل در واحد بين الملل همانند دانشگاه شيراز مي باشد و كساني كه موفق به رعايت ضوابط و شرايط نشوند از ادامه تحصيل باز مي مانند.

تعداد دفعات بازدید :120524