maintopمعرفي پردیس بين الملل

پردیس بین الملل دانشگاه شیراز در بهمن ماه 1383 شروع به كار نمود. در ابتدا این واحد تنها با 3 كلاس و 7 استاد  راه اندازی شد و در طی 10 سال تعداد كل دانشجویان به حدود1700 نفر رسیده است. اين واحد جهت سال 93 در  80 رشته- گرایش  مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرید .

هدف از راه اندازی پردیس بین الملل
دانشگاه شیراز به علت تعداد زیاد متقاضیان ورود به دانشگاه ها، عده زیادی از علاقمندان به تحصیل در دانشگاه در مقاطع كارشناسی و تحصیلات تكمیلی پشت در های كنكور جا می مانند. در بسیاری از موارد این افراد با صرف مخارج گزاف روانه كشور های خارجی می گردند وسرمایه زیادی از كشور خارج نموده و موجبات نگرانی خانواده ها را نیز فراهم می آورند. بدین جهت دانشگاه شیراز در صدد بر آمد تا با تاسیس یك واحد بین المللی امكان تحصیل در داخل كشور و دانشگاه معتبری چون دانشگاه شیراز برای این افراد فراهم آید.

 اساتید پردیس بین الملل
تمامی اساتیدی كه در این واحد مشغول به تدریس می باشند، از اساتید دانشگاه شیراز هستند. در موارد معدودی نیز از اساتید دانشگاه های معتبر كشور  به صورت پروازی استفاده شده است.

امکانات رفاهی

   

وام دانشجویی :

در حال حاضر امکان ارائه وام به دانشجویان مقدور نمی باشد

 

شرايط اسكان دانشجو :


اين اداره مسئوليت تجهيز و واگذاري خوابگاه هاي موجود دانشگاه را به دانشجويان، بر اساس شرايط و ضوابط و مصوبات داخلي پرديس بر عهده دارد.ظرفيت خوابگاه ها محدود و بر اساس الويت مراجعه بوده و اقامت در خوابگاه مستلزم رعايت قوانين و مقررات خوابگاه هاي دانشجويي مي باشد.

 

خوابگاه ها خودگردان می باشند هر واحد خوابگاهي شامل تجهيزات رفاهي از جمله: تلويزيون، يخچال فريزر، اجاق گاز، ماشين لباسشويي ، تخت خواب ، ميز مطالعه ، كتابخانه، فرش، و سيستم سرمايشي و گرمايشي مي باشد.

- خوابگاه مجهز به اينترنت پرسرعت بي سيم مي باشد.

- تهيه كليه ظروف آشپزخانه، پتو، ملحفه و بالش به عهده دانشجويان بوده و خوابگاه ها طبق برنامه 2 بار در هفته نظافت شده و انجام امور تاسيساتي به عهده دانشگاه مي باشد.

 

رديف

نوع خوابگاه

شهريه هر نفر در هرماه

1

سه تخته

2700000 ريالنحوه ي درخواست و استفاده از خوابگاه :


1. تقاضاي اوليه دانشجو و موافقت امور دانشجويي در صورت وجود ظرفيت خالي

2. سپردن تعهد كتبي نسبت به رعايت مقررات انضباطي خوابگاه

3. پرداخت مبلغ شهريه خوابگاه

4. تاييد صورتحساب مالي خوابگاه توسط امور مالي

5. تحويل صورتحساب مالي به امور دانشجويي و اخذ كليد خوابگاه

 

توجه : تصمیم گیری در خصوص مکان و هزینه خوابگاه دانشجویان پسر با اداره خوابگاههای دانشگاه می باشد

 

  
  بيمه خدمات درماني

دانشجوياني كه فاقد دفترچه بيمه خدمات درماني يا تأمين اجتماعي هستند، مي توانند از طريق دفاتر نمايندگي بيمه خدمات درماني با ارائه كارت دانشجويي و پرداخت حق عضويت از خدمات بيمه بهرمند شوند.

 بيمه حوادث

تمامي دانشجويان در تمام دوران تحصيل تحت پوشش بيمه حوادث هستند.

 

 امكانات رفاهي دانشگاه شيراز

دانشجويان پردیس بين الملل مي توانند از امكانات علمي، تفريحي و ورزشي دانشگاه شيراز مانند كتابخانه هاي تخصصي، تربيت بدني، استخر سرپوشيده و .. بهرمند شوند.

 

پيشرفت هاي پردیس بین الملل

  پردیس بين الملل دانشگاه شيراز درعمر كوتاه خود توانسته است رشته هاي كارشناسي ارشد را به بيش از 80 رشته- گرايش برساند و در سال 1390 مقطع دكتري اين واحد راه اندازي گرديد. در سال 1391 رشته هاي اين مقطع به 26 رشته- گرايش افزايش يافت. شعبه دبي واحد بين الملل در سال 1390 در كشور امارات راه اندازي گرديد. از موفقيت هاي ديگر اين واحد، جذب تعدادی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در كشورهای دیگر مي باشد كه اين عامل مانع از خروج سرمایه های مادی و معنوی كشور خواهد شد.
 اولین گروه فارغ التحصیلان واحد بین الملل در شهریور ماه 86 از رساله خود دفاع نموده و روانه بازار كار یا ادامه تحصیل شدند. به تدریج تعداد افرادی كه به تحصیل در واحد بین الملل علاقه نشان داده اند زیاد شده و در تمام ایام سال باید جوابگوی تماسهای تلفنی و حضوری در این رابطه باشیم. نواقصی در كار بوده است و موانعی نیز بر سر راه، اما برآیند كلی نشانگر موفقیت این واحد در نیل به اهداف خود بوده است.

این پردیس مجوز برگزاری تمام رشته های مصوب دانشگاه را دارا می باشد كه تدریجاً در آنها دانشجو می پذیرد و كیفیت تحصیل در واحد بین الملل هم تراز با سایر دانشجویان دانشگاه شیراز می باشد.

  پذیرش در واحد بین الملل

  پذیرش در این پردیس فقط از طریق آزمون های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.
اين واحد جهت تعهدات مالي خود روز ثبت نام از دانشجو سفته دريافت مي نمايد.

  مدرک پردیس بین الملل  
مدرك واحد بین المللی دانشگاه، از طرف دانشگاه شیراز صادر گردیده و همان مدرك معمول دانشگاه می باشدبا اين تفاوت كه در قسمت دانشكده عنوان دانشكده پرديس ذكر مي گردد. ضوابط و شرايط تحصيل در واحد بين الملل همانند دانشگاه شيراز مي باشد و كساني كه موفق به رعايت ضوابط و شرايط نشوند از ادامه تحصيل باز مي مانند.

تعداد دفعات بازدید :139959