maintop
Skip Navigation Linksصفحه اصلی > پرسش و پاسخ های متداول
 

پرسش و پاسخ های متداول

 • واحد بين الملل دانشگاه شيراز چگونه دانشگاهي است؟

  اين واحد دانشگاهي در بهمن ماه سال 1383 با همكاري و همراهي منطقه آزاد قشم، آغاز به كار نمود ودر مدت 10 سال تعداد دانشجويان خود را نزديك به 1700 نفر رسانيد. عده زيادي از علاقمندان به تحصيل در مقطع كارشناسي و تحصيلات تكميلي كه به دلائل مختلف موفق به شركت در كنكور سراسري و ورود به دانشگاه هاي دولتي نگرديده اند، با صرف هزينه هاي گزاف روانه خارج از كشور مي گردند و نتيجتاً سرمايه زيادي از كشور خارج گرديده و موجبات نگراني خانواده ها نيز فراهم مي آيد. اين دانشگاه به منظور جلوگيري از خروج سرمايه هاي مادي و معنوي تاسيس گرديد و در مقاطع تحصيلي مختلف از طريق بررسي سوابق تحصيلي و گزينش داخلي دانشجو مي پذيرد.

 • نحوه پذيرش دانشجو چگونه مي باشد؟

  نحوه پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد بسته به نظر بخش مربوطه دانشگاه شيراز متفاوت است وعمدتاً به شيوه گزينش داخلي مي باشد كه مصاحبه علمي باشد كه معمولاً داوطلبين در بيشتر بخش ها به تعداد چند برابر ظرفيت دعوت به مصاحبه خواهند شد.در برخي از رشته ها از طريق آزمون كتبي و مصاحبه علمي مي باشد. توضيحات و نحوه آزمون هر يك از رشته ها در قسمت معرفي رشته هاي كارشناسي ارشد سايت موجود مي باشد. پذیرش در مقطع دکتری از طریق کنکور سراسری سازمان سنجش وآموزش کشور می باشد که در صورت نیاز به تکمیل ظرفیت این پردیس از طریق آزمون های اختصاصی با نظارت سازمان سنجش انجام خواهد شد.

 • هزينه اين واحد جهت تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد چقدر مي باشد؟

  1- شهریه ثابت هر نیمسال تحصیلی(بدون تغییرتا پایان دوره) 16,105,100 ريال است.
  2- شهریه متغیر هر واحد درسی نظری 3,221,020 ريال است.
  شهريه هر واحد رساله آزمايشگاهي 2.5 برابر درس نظري مي باشد.
  شهريه هر واحد رساله غير آزمايشگاهي و درس آزمايشگاهي 2 برابر درس نظري مي باشد.
  شهريه متغير هر سال 10 درصد افزايش مي يابد.


 • آيا اين واحد دانشگاهي دولتي مي باشد يا غير انتفاعي؟

  اين دانشگاه، واحد بين الملل دانشگاه شيراز مي باشد كه جزء يكي از دانشكده هاي دانشگاه دولتي شيراز محسوب مي شود.

 • اين دانشگاه در چه مقاطعي دانشجو مي پذيرد؟

  اين دانشگاه از بدو تاسيس تا كنون در دو مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد دانشجو پذيرفته است كه در مقطع كارشناسي ارشد هر سال تعداد رشته و گرايش ها اضافه گرديده و در حال حاضر به بیش از 80 رشته- گرايش رسيده است . اين واحد جهت مهر ماه 93در مقطع كارشناسي دانشجو پذيرش نمي نمايد و در مقطع دكتري نيز در 34 رشته دانشجو مي پذيرد.

 • اساتيد واحد بين الملل چه كساني هستند؟

  تمامي اساتيدي كه در اين واحد مشغول به تدريس مي باشند از اساتيد دانشگاه شيراز هستند و در موارد معدودي نيز از اساتيد دانشگاه هاي معتبر كشور به صورت پروازي استفاده شده است.

 • آيا رشته جديدي در مقطع كارشناسي ارشد جهت پذيرش مهر ماه 93 راه اندازي خواهد شد؟

  بله - رشته هاي كارشناسي ارشد جديدي مانند: شیمی معدنی، مهندسی مکانیک(تبدیل انرژی،طراحی کاربردی)،مهندسی هوافضا(آیرودینامیک)،مهندسی سیستم های انرژی(انرژی محیط زیست)،پژوهش هنر،بیوشیمی بالینی،باکتری شناسی،مهندسی منابع طبیعی (تکثیر وپرورش آبزیان،فرآوری محصولات شیلاتی)،علوم سیاسی،الهیات ومعارف اسلامی،علوم تربیتی،برنامه ریزی درسی،علم اطلاعات ودانش شناسی(مدیریت اطلاعات)،ادبیات دفاع مقدس اضافه گرديده است.

  در مقطع دكتري نيز رشته هاي جديدي مانند:تربیت بدنی،شیمی(شیمی آلی،شیمی معدنی)،زیست شناسی(زیست شناسی سلولی مولکولی،علوم جانوری،علوم گیاهی)،حقوق(حقوق جزا و جرم شناسی،حقوق خصوصی)اضافه گرديده است.

 • مراحل ثبت نام داوطلب از ابتدا تا مرحله دانشجويي چگونه مي باشد؟

  داوطلب در زمان ثبت نام به سايت وارد شده فرم ثبت نام آن لاين را پر كرده مدارك درخواستي را به طور واضح اسكن نموده و به پيوست فرم ارسال مي نمايد و بعد از اتمام ثبت نام، سيستم يك كد رهگيري به داوطلب ارائه مي دهد كه داوطلب مي تواند از طريق اين كد ثبت نام خود را پي گيري نمايد كه در چه مرحله اي مي باشد. مدارك ارسالي داوطلبان كارشناسي ارشد از سوي متقاضي به بخش مربوطه دانشكده مورد تقاضا ارسال مي شود و داوطلبان به تعداد چند برابر ظرفيت دعوت به مصاحبه خواهند شد. اين مصاحبه معمولاً در پذيرش نيمسال اول در شهريور ماه انجام خواهد شد و مدارك داوطلب بعد از قبولي به تحصيلات تكميلي دانشكده و بعد به تحصيلات تكميلي دانشگاه ارسال شده و سپس اسامي جهت برقراري شماره دانشجويي به آموزش انتقال مي يابد.

 • ثبت نام پذيرفته شدگان واحد بين الملل چگونه مي باشد؟

  بعداز اينكه اسامي پذيرفته شدگان از طريق سايت اعلام گرديد، آنان ملزم هستند كه مبلغ شهریه علی الحساب را به شماره حساب اعلام شده واريز نموده و فيش آن را فاكس نمايند. شايان ذكر است كه مبلغ واريزي به هيچ وجه مسترد نخواهد شد چون حساب واريزي حساب دولتي مي باشد و برگشت آن ميسر نيست، بنابراين پذيرفته شده بايد نهايت دقت را در تصميم گيري جهت ثبت نام بنمايد و تمام جوانب امر را در نظر بگيرد. در نهايت پذيرفته شدگان مجدداً مداركي را جهت ثبت نام نهايي اسكن نموده و جهت طرح فرايند وارد سيستم مي نمايند تا شماره دانشجويي به آنها تعلق گيرد.

 • آزمون زبان اين دانشگاه چگونه است؟

  پذيرفته شدگان بعد از گرفتن شماره دانشجويي در روزي كه از طريق واحد بين الملل در سايت اعلام مي شود،جهت آزمون معافي زبان مراجعه مي نمايد. كساني كه در اين آزمون پذيرفته مي شوند،اين مرحله را با موفقيت گذرانده اند در غير اينصورت موظفند در آزمونهاي بعدي معافي زبان شركت نمايند و تا قبل از دفاع از پايان نامه معاف شوند.

 • اعتبار مدرك پرديس دانشگاه شيراز چگونه است؟

  اعتبار مدرك اين دانشگاه همانند مدرك دانشگاه شيراز مي باشد واز لحاظ فرمت ظاهري فقط در قسمت دانشكده(نام پرديس) درج مي گردد.